Jakie oprawki okularowe pasują do Twojej twarzy?

Jeśli chodzi o wybór opraw okularowych, nie brakuje opcji. W rzeczywistości istnieje ponad 100 różnych stylów okularów i okularów przeciwsłonecznych z tysiącami różnych kombinacji. Oznacza to, że znalezienie odpowiedniej oprawki dla Ciebie może być nieco zniechęcające. Na szczęście wiedza o tym, jak wygląda Twój kształt twarzy, jest całkiem solidnym punktem wyjścia. Skąd wiesz, które oprawki okularów pasują do Twojej twarzy? Pierwszą wskazówką mogą być Twoje oczy – a dokładniej górne powieki. Okulary z szerszymi soczewkami mają tendencję do osłaniania przestrzeni między oczami przed inaczej rozpraszającym blaskiem światła. I odwrotnie, to również sprawi, że będą one mniej pochlebne, jeśli nie będą odpowiadać długości Twojego nosa lub szerokości Twojej twarzy. Pomaga to jeszcze bardziej zawęzić liczbę możliwości, określając, gdzie jeszcze należy dokonać odpowiedniej korekty – czy to zmieniając długość nosa, czy dodając szerokości, aby uzyskać bardziej pochlebny styl oprawek.

Balonowa twarz z oczami

Twarze balonowe wyglądają świetnie w większości opraw okularowych. Mają tendencję do posiadania najszerszych twarzy i mogą ściągać różne style bez pominięcia bitu. Jednak szerokość ramki prawdopodobnie będzie zbyt szeroka dla twojej twarzy. Dzieje się tak dlatego, że górne powieki będą zbyt blisko soczewek. Możesz to rozwiązać wybierając oprawę z nieco węższymi soczewkami lub regulując długość swojego nosa.

Twarz o okrągłych oczach

Twarze o okrągłych oczach najlepiej wyglądają w ramkach o zaokrąglonych krawędziach. Zrównoważy to ich wydatne oczy i pomoże zminimalizować winietowanie, które może wystąpić wokół krawędzi oprawki. Zaokrąglone krawędzie pomagają również zapobiec sytuacjom, w których okulary z grubszymi soczewkami znajdują się zbyt blisko oczu. Jest to szczególnie ważne dla osób o wyrazistych oczach, które chcą zminimalizować wygląd fałd wokół oczu.

Jeśli chodzi o wybór opraw okularowych, nie brakuje opcji

Dzięki okrągłym oprawkom możesz również wybrać style oprawek, które uzupełnią Twój kształt twarzy, jak również Twoją garderobę. Okrągła ramka sparowana z parą neutralnych kolorowych okularów może dodać wyrafinowany dotyk do prawie każdego stroju.

Twarz o kwadratowych oczach

Podobnie jak twarze o okrągłych oczach, twarze o kwadratowych oczach wyglądają świetnie w zaokrąglonych oprawkach. Jednak szeroki wybór szerokości soczewek pozwoli Ci znaleźć idealne dopasowanie.

Jeśli masz kwadratową twarz, możesz również wybierać spośród szerokiej gamy szerokości soczewek (w tym opcji soczewek progresywnych). Jest to szczególnie pomocne w przypadku twarzy o kwadratowych oczach, które mają nieregularny kształt (gdzie jeden bok jest znacznie dłuższy od drugiego).

Twarz owalna

Twarze owalne są często mylone z twarzami okrągłymi i kwadratowymi. W rzeczywistości są one unikalnym połączeniem obu tych typów. Jako takie, mogą z łatwością nosić prawie każdy styl oprawek. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że mają one tendencję do posiadania szerszej twarzy niż oba wyżej wymienione kształty twarzy.

Mogą one jednak nosić oprawki o różnych szerokościach soczewek, takich jak okrągłe i pośrednie. Jest to pomocne, ponieważ szerszy obiektyw wyeliminuje wydłużony lub zniekształcony wygląd twarzy.

Twarz podłużna


Twarze podłużne mają wydatne kości policzkowe, szerokie czoło i dłuższy nos. Ta kombinacja sprawia, że szczególnie dobrze pasują do nich okrągłe oprawki okularów. Szeroki wybór szerokości soczewek będzie dobrze współgrał z Twoim kształtem twarzy, a także pozwoli Ci wybrać spośród wielu stylów oprawek.

Podczas gdy okrągłe oprawki okularowe są najbardziej powszechne, można również znaleźć podłużne oprawki okularowe w różnych stylach. Obejmuje to skorupę żółwia, szary, niebieski, jasnobrązowy i czarny.

Kiedy masz wyrazisty kształt twarzy, możesz czuć się tak, jakbyś szukał odpowiedniej ramki przez całe życie. To dlatego, że nie ma zbyt wielu opcji.

Przy wyrazistym kształcie twarzy, prawdopodobnie będziesz mieć podłużną lub okrągłą twarz. Ramka będzie również szeroka z neutralnym do ciężkiego odcienia. Dzieje się tak dlatego, że nos, czoło i szczęka muszą być podkreślone.

Zakończenie

Znalezienie odpowiedniej oprawki do okularów może być trudne. Będziesz chciał wybrać ramkę, która jest pochlebna i pasuje do Twojego kształtu twarzy. Jeśli chcesz zawęzić ją jeszcze bardziej, będziesz chciał wziąć pod uwagę swój kształt twarzy.

Kiedy już znasz swój kształt twarzy, łatwiej jest wybrać odpowiednie oprawki okularów. Mając do dyspozycji więcej informacji, możesz wybrać okulary, które są zarówno pochlebne i pasują do Twojego stylu życia.