Jak najlepiej wykorzystać możliwości laptopa Dell

Właśnie odebrałeś nowy laptop Dell i jesteś podekscytowany, aby rozpocząć pracę ze wszystkimi programami, plikami i przeglądaniem stron internetowych. Chciałbyś mieć najwięcej z nowego urządzenia, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? Czytaj dalej, aby odkryć kilka wspaniałych wskazówek, jak można uzyskać jak najwięcej z nowego laptopa Dell.

Musisz się przyzwyczaić do nowej klawiatury

Jeśli do tej pory używałeś komputera Mac, klawiatura w Dellu będzie zupełnie inna. Choć wrażenia dotykowe nie są złe, to jednak dla osób przyzwyczajonych do innych klawiatur będą to inne odczucia.

Aby przyzwyczaić się do klawiatury, trzeba się nauczyć, gdzie znajdują się poszczególne skróty. Będziesz chciał przyzwyczaić się do klawisza Alt, ponieważ jest on używany do wielu różnych skrótów, takich jak Ctrl, F4 (aby zamknąć okno) i Tab.

Używanie systemu Windows i odpowiednich programów

Systemy Windows są jak przyjazny duch z sąsiedztwa; są wszędzie, ale zazwyczaj ich nie zauważasz. Kiedy po raz pierwszy otrzymasz nowy laptop Dell, jedną z rzeczy, do których będziesz musiał się przyzwyczaić, jest używanie systemu Windows zamiast Mac OS X. Dobra wiadomość jest taka, że system Windows został zaprojektowany tak, aby dobrze współpracował z laptopami, a jego działanie jest bardzo podobne do systemu Mac OS X.

Do tej pory korzystałeś z systemu Mac OS X, a teraz będziesz musiał nauczyć się korzystać z systemu Windows. Jest kilka rzeczy, które będziesz chciał zmienić od razu, takich jak używanie systemu Windows zamiast Mac OS X i używanie aplikacji Windows zamiast programów Mac.

łaśnie odebrałeś nowy laptop Dell i jesteś podekscytowany, aby rozpocząć pracę ze wszystkimi programami, plikami i przeglądaniem stron internetowych

Użytkownicy systemu Windows są również bardziej przyzwyczajeni do korzystania z myszy, podczas gdy wielu użytkowników komputerów Mac prawdopodobnie będzie korzystać z ekranu dotykowego. Bądź cierpliwy i pracuj z tym, co masz. Jeśli jesteś jak większość ludzi, będziesz chciał jak najszybciej nauczyć się obsługiwać mysz. Możesz skorzystać z czegoś takiego jak CyberDuck, aby utrzymać ostrość swoich umiejętności posługiwania się myszą.

Zabezpiecz swój laptop

Właśnie dostałeś swój nowy laptop Dell i jesteś podekscytowany, aby rozpocząć pracę z nim, ale pierwszą rzeczą, którą robisz jest umieszczenie go w Internecie? Chociaż ważne jest, aby bezpiecznie korzystać z komputera, to jeszcze ważniejsze jest zabezpieczenie laptopa, gdy jesteś z dala od niego.

Zastanów się, gdzie zostawiłeś swojego laptopa. Czy zablokowałeś ekran, aby tylko osoba znająca hasło mogła dostać się do Twojego urządzenia? Czy odłożyłeś laptopa w bezpieczne miejsce, gdzie dostęp do niego miałeś tylko Ty lub osoba, która ma hasło?

Zablokuj swój ekran, gdy nie używasz laptopa i używaj hasła, które znasz tylko Ty. Jeśli masz komputer Mac, użyj programu Apple OS X Password Manager, dzięki któremu będziesz mógł zalogować się do komputera za pomocą przeciągnięcia palcem (lub użyj programu takiego jak CyberDuck).

Gdy nie używasz laptopa, schowaj go w bezpiecznym miejscu, np. w szufladzie biurka lub plecaku. Nie zostawiaj go po prostu na stoliku do kawy lub na biurku, gdzie każdy może go wziąć. Rozważ również zainwestowanie w etui zabezpieczające laptopa, które jest jak przenośny sejf.

Sprawdzaj żywotność baterii

Jeśli jesteś użytkownikiem komputerów Mac, prawdopodobnie przyzwyczaiłeś się do tego, że wiesz, jak długo Twoje urządzenia wytrzymują, zanim będą wymagały naładowania. System Windows nie oferuje jednak szacunkowego czasu pracy baterii ani łatwego sposobu na śledzenie, ile energii zostało w laptopie. Na szczęście można łatwo śledzić żywotność baterii w laptopie.

Poszukaj przycisku zasilania na swoim laptopie i naciśnij go. Następnie spójrz na prawy dolny róg ekranu, a zobaczysz procentową wartość żywotności baterii. Możesz również zobaczyć to w menu Start w podmenu System.

Jeśli wskaźnik baterii jest niedostępny, możesz również wyświetlić pozostały czas pracy baterii laptopa na urządzeniu z systemem Windows 10. Kliknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu i wybierz Ustawienia. Następnie wybierz opcję System.

Rozwiązywanie problemów z wydajnością laptopa

Jeśli jesteś użytkownikiem komputerów Mac, prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do możliwości rozwiązywania wszelkich problemów ze swoim urządzeniem. Z drugiej strony system Windows ma notorycznie kiepskie narzędzia do rozwiązywania problemów. Można jednak znaleźć kilka przydatnych informacji.

W podmenu System i zabezpieczenia możesz wyświetlić informacje o swoim urządzeniu. Obejmują one informacje o wersji BIOS-u, sterownikach, zasobach i stanie systemu. Można również wyświetlić informacje o bieżącej wydajności komputera i zobaczyć ogólne informacje o systemie.

Jeśli masz problemy z wydajnością, najpierw poszukaj typowych problemów. Czy zainstalowałeś ostatnio jakiś program lub masz wirusa? Jeśli tak, możesz odinstalować program lub odinstalować program antywirusowy. Pozwoli to zwolnić trochę pamięci.

Zakończenie

Jeśli udało Ci się dotrzeć tak daleko, to gratuluję! Wiesz już, jak w pełni wykorzystać możliwości swojego nowego laptopa. Teraz, gdy już wiesz co robić, odpal tego nowego laptopa i bierz się do pracy! Jeśli masz jakieś pytania, nie krępuj się zostawić komentarz poniżej.