5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem domu w Hiszpanii

Kupno domu w Hiszpanii to ekscytująca perspektywa, ale może być również zniechęcająca. Przy tak wielu terminach, prawach i przepisach, które trzeba śledzić i tak wielu pułapkach czyhających tuż za drzwiami wejściowymi, łatwo poczuć się zagubionym. Nawet jeśli planujesz zakup jeszcze w tym roku, nie ma lepszego momentu niż teraz, aby rozpocząć poszukiwania domu. Oto 5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem domu w Hiszpanii.

Co trzeba zrobić, żeby kupić dom w Hiszpanii?

Otrzymanie kluczy do swojego pierwszego hiszpańskiego domu może być kosztowne. Będziesz potrzebował dużego depozytu, musisz być przygotowany na przejście przez proces hipoteczny i być gotowy na zapłacenie premii od ceny zakupu. Są to rzeczywiście wysokie koszty, ale wkrótce zostaną one zrekompensowane przez niskie opłaty eksploatacyjne, ulgi podatkowe i inne korzyści, jakie będziesz miał z mieszkania w Hiszpanii.

Kto może kupić dom w Hiszpanii?

Nieruchomości w Hiszpanii nie są tanie

Każdy. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, kto może kupić nieruchomość w Hiszpanii. Dotyczy to zarówno obcokrajowców, którzy obecnie mieszkają poza granicami kraju, jak i osób, które mieszkają w Hiszpanii od niedawna.

Czy nieruchomość w Hiszpanii może być kredytowana?

Tak, nieruchomość w Hiszpanii może być wykorzystana jako źródło kredytu do uzyskania kredytu hipotecznego w banku. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz zły kredyt lub w ogóle nie masz historii kredytowej.

Rynek nieruchomości w Hiszpanii

Kupno domu w Hiszpanii to ekscytująca perspektywa

Hiszpański rynek nieruchomości przeżywa ogromny wzrost. W rzeczywistości w 2016 roku odnotował najwyższy w historii popyt na nieruchomości wśród zagranicznych inwestorów. Głównymi czynnikami stojącymi za tym silnym popytem są wysokie wskaźniki zatrudnienia, rozwijająca się gospodarka oraz stabilne środowisko polityczne.

Łyżka dziegciu – nieruchomości w Hiszpanii nie są tanie

Nieruchomości w Hiszpanii nie są tanie. W rzeczywistości jest to jedno z najdroższych miejsc do zakupu domu. Średnia cena nieruchomości w tym kraju wynosi 39 000 euro, co czyni go najdroższym krajem europejskim. Jest to również najdroższy kraj na świecie. Ceny różnią się znacznie w zależności od tego, gdzie chcesz kupić.

Wreszcie

Kupno domu w Hiszpanii to skomplikowane zadanie, ale z odrobiną przygotowania będziesz dobrze przygotowany, aby stawić czoła wyzwaniu. A kiedy w końcu kupisz swoją pierwszą nieruchomość, odkryjesz, jak niesamowita może być hiszpańska kultura i styl życia. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nieruchomość dla swojej rodziny, czy dla siebie, ważne jest, aby zrozumieć proces, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.